День народження Афлатунчика
17 березня 2016 року вперше в рамках Тижня фінансової та соціальної освіти в Кролевецькому дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №10 «Горобинка» відбулося святкування «Дня народження Афлатунчика».
Афлатунчика з його днем народження вітали діти п’ятого та шостого року життя. Малята співали пісень, водили хороводи, читали вірші, танцювали таночки.
Під час зустрічі діти мали можливість познайомитися з новим персонажем у їхньому житті, який допоможе їм набувати нових знань, пізнавати оточуючий світ, оволодівати основами соціальної та фінансової грамотності.
Разом з Афлатунчиком діти усвідомлять, що світ можна зробити кращим, добрішим.
Проведено державну атестацію Кролевецького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №11 «Оленка» /provedeno_derzhavnu_atestaciju.doc
Усі ми родом із дитинства
Чарівна планета дитинства... Вона знайома кожній людині, адже «Всі ми родом з дитинства». Та є на землі професія, представники якої залишилися назавжди на цій планеті, бо їм, за влучним висловом Я.Корчака, дано «піднятися до рівня почуттів дитини».
Про особливий вогник, що горить у душі кожного працівника дитячого садка і не згорає з роками, про творчий неспокій та талант бути одночасно в декількох іпостасях (вихователь, мама, актор, психолог, художник, дослідник, біолог ) йшла мова на святковому відзначенні Дня дошкілля, який відбувся на базі Кролевецького дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» 06.11.2015 року.
Районний День дошкілля став святом для усіх. Дорослі відчули особливе ставлення і любов до себе, а малюкам було приємно і цікаво вітати своїх вихователів, музичних керівників, помічників вихователя, кухарів, створюючи радісний настрій.
Палкими оплесками вітали присутні Олену Тихомирову, у виконанні якої пролунали пісні «Куда уходит детство» та «Наші діти». Вразила учасників зустрічі сценка «Свято у дитячому садку», частівки у виконанні педагогів дошкільного закладу №9. Заворожили своєю унікальністю та хореографічним задумом таночки у виконанні малят груп «Калинка», «Дзвіночок», «Веселка» «Козацькі забави», «Танок з подушками», «Веселкові барви», «Мотрійки».
Приємні хвилини естетичної насолоди присутні отримали від пісень, які подарували малята дошкільного закладу №9 «Ромашка» та їх педагоги: «Пісня про вихователя», «Роки-рочки», «Ми з татом», «Посмішка».
Гарними були віршовані вітання працівникам дошкільної освіти району з вуст дошкільнят «Ромашки». У чудовий світ поезії запросила присутніх вихователі Тихомирова О.А. та Гончар І.А. Усім пощастило поспілкуватися з «народною провидицею», у виконанні вихователя закладу Гончар І.А.
Між яскравими номерами концертної програми працівники дошкільної освіти мали можливість почерпнути корисне з досвіду роботи своїх колег. Так, Гончар Ірина Анатоліївна, вихователь дошкільного закладу (центр розвитку дитини) №9 провела майстер-клас з використання лепбуку «Осінній листопад».
Сиз Тетяна Іванівна запросила присутніх до творчої майстерні, створивши осінній пейзаж на основі музичного твору П.Чайковського «Осіння пісня». Методист РМК Суярко Л.І. презентувала навчально-методичний посібник «Організація гурткової роботи в ДНЗ», який надруковано в видавництві «Основа», до якого увійшли авторські програми Суярко А.І. «Рущничок», Демченко І.Л. «Домісолька», Коропець А.О. «Жайворонок».
Під час заходу нагороджено подарунками переможця (Гончар І.А.) та лауреата (Гончаренко Н.О.) обласного етапу Всеукраїнського фестивалю-огляду матеріалів з досвіду роботи вихователів за темою «Україна – рідний край» та переможців районного етапу фестивалю «Гармонія руху. Педагогічним працівникам, обслуговуючому персоналу дошкільних навчальних закладів району було вручено грамоти обласного та районного рівнів.
У теплій затишній обстановці працівників із Днем Дошкілля привітали завідувач районним методичним кабінетом Касьяненко І.В., методист районного методичного кабінету Суярко Л.І.
Невимушена атмосфера радості і гармонії нагадала кожному, що всі ми родом із дитинства.
СЕМІНАР ВИХОВАТЕЛІВ ГРУП РАННЬОГО ВІКУ
14 листопада 2014 року на базі Кролевецького дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №11 «Оленка» було проведено заняття семінару вихователів груп раннього віку з проблеми «Використання пальчикової гімнастики в освітній роботі з дітьми раннього віку». Вихователі дошкільного закладу Базалєй В.В. та Шкура О.М. цікаво та змістовно провели заняття з наймолодшими вихованцями закладу на тему: «Пальчикові ігри та вправи із використанням казок», «Пригоди Колобка». Керівник семінару, вихователь-методист Кролевецького ДНЗ №10 Бортник Л.І. запросила учасників зустрічі на засідання педагогічного парламенту з проблеми «Використання пальчикової гімнастики в освітній роботі з дітьми раннього віку» та провела консультацію «Використання пальчикової гімнастики. Види, групи та її призначення».
Свято – День Дошкілля
12 листопада свої двері гостинно відчинив Кролевецький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №10 «Горобинка». Тут пройшло районне свято – День Дошкілля.
У виступах завідуючої районним методичним кабінетом Касьяненко І.В., методиста РМК Суярко Л.І., завідувача Кролевецьким дошкільним закладом (ясла-садок ) №10 Лаврівої В.В. прозвучали слова подяки педагогам - дошкільникам району за почесну й відповідальну справу у вихованні х наймолодших громадян нашої держави.
Під час урочистостей, присвячених Дню Дошкілля, відбулася церемонія нагородження переможців районних та обласних конкурсів.
Приємним подарунком для гостей заходу став незабутній концерт вихованців та працівників Кролевецького дошкільного закладу №10. Присутніх вразили «Танок зірок», «Танок із рушниками», «Український танок», «Танок із ляльками», «Пісенька друзів», «Бабушки».
Зачарували пісні у виконанні малят дошкільного закладу: «Як пішли ми на базар», «Дитячий садок», «Краплинка».
У чудовий світ поезії запросила присутніх практичний психолог Апаріна В.І. Приємним подарунком для гостей стали сценка «Хочу працювати» та мюзикл «Яблучко» у виконанні педагогів дошкільного закладу Костиль О.О., Комар Ю.В., Грабчук М.М., Маланій В.М., Кім Н.О.. Палкими оплесками вітали вихователя закладу Костель О.О., яка прочитала гуморески.
Усіх зачарувала виставка вишивок, створених вихователем Маланій В.М.
Непомітно промайнув час, але залишилося назавжди тепло і радість від справжнього свята, СВЯТА ДЛЯ ДУШІ, що зміцнює співдружність дітей і дорослих, педагогів і батьків, усіх людей, причетних до дошкільного дитинства, як свято, яке повертає маленьких і великих обличчям один до одного.
Методист РМК Суярко Л.І.
Безпека малюка
25 квітня 2014 року на базі Кролевецького дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №10 «Горобинка» відбулася районна виставка-презентація «Безпека малюка». Педагогічні колективи міських дошкільних закладів №2, 5, 6, 7, 9, 10, 11, Реутинського ДНЗ, Обтівського ДНЗ, Грузчанського ДНЗ, навчально-виховного комплексу №4 представили методичні напрацювання, поради для батьків, ігрові посібники з безпеки життєдіяльності для роботи з дітьми, дидактичні ігри. Вони вразили неординарністю підходу, естетичним виглядом, варіативністю використання.
Незабутні враження, позитивні емоції та захоплення переповнювали педагогів під час презентації посібників. З допомогою художнього слова, віршів, розігрування театральних вистав, моделювання ситуацій працівники дошкільних закладів №5,6,7,9,10,11, НВК №4 представили свої творчі доробки.
Про підсумки атестації
Кролевецького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Горобинка»
Кожен із батьків, обираючи дитячий садок для свого малюка, хоче щоб цей заклад був найкращим, найбезпечнішим, щоб з його дитиною працювали високопрофесійні педагоги, які люблять дітей, володіють інноваційними методиками та технологіями, обізнані в питаннях дитячої педагогіки, психології, які вміють створити у садку атмосферу затишку та комфорту.
Саме з метою перевірки реального рівня діяльності дошкільного закладу, відповідно до плану роботи управління освіти, молоді та спорту Кролевецької райдержадміністрації, перспективного плану атестації навчальних закладів , з 11.02 по 25.02. 2014 року було проведено державну атестацію Кролевецького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 « Горобинка».
У процесі атестації атестаційною комісією було детально вивчено стан організації навчально-виховного процесу, його результативність та окремі питання управління дошкільним навчальним закладом.
Протягом останніх років дошкільний навчальний заклад набув сучасного естетичного вигляду, покращилось матеріально-технічне забезпечення. Територія озеленена, обладнані ігрові майданчики, автомістечко, куточок юних натуралістів із ділянками овочевих культур, лікарських рослин, метеомайданчиком, зелена зона з газонами, квітниками. Щороку своєю неповторністю та оригінальністю дивує альпійська гірка. Все це робота працьовитих та невтомних рук працівників дошкільного закладу.
У дошкільному закладі забезпечується кваліфікована турбота про зміцнення фізичного і психічного здоров`я дітей, вироблення навичок здорового способу життя.
Педагогічний колектив ДНЗ „Горобинка” постійно перебуває у творчому пошуку, знаходячи ефективні методи і прийоми роботи з малюками. Організовуючи освітню діяльність, педагоги широко використовують завдання з ТРВЗ, елементи системи М.Монтессорі, спадщину В.Сухомлинського, С.Русової, К.Орфа, проектну технологію, розв’язують предметно-пошукові ситуації, поєднуючи при цьому вербальні, наочні та практичні методи. Педагоги закладу прагнуть зробити цікавим і пізнавальним кожне заняття, змістовнішою кожну гру, прогулянку. І в кожного з них свої творчі знахідки, здобутки на цьому шляху
За результатами самооцінки рівня освітньої діяльності закладу та атестаційної експертизи рішенням регінальної експертної ради управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації дошкільний навчальний заклад(ясла-садок)№10 «Горобинка» атестований з відзнакою, рівень освітньої діяльності «високий».
Панорама педідей "Україна - рідний край"
Музейна педагогіка в дошкільному навчальному закладі
Надзвичайно плідним, спрямованим на пошук та втілення нових ідей напрямком роботи колективу Кролевецького дошкільного навчального зак-ладу (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» (завідувач Зражва Л.Д., вихователь-методистСуярко А.І.) є впровадження музейної педагогіки в роботу з дітьми дошкільного віку.
Педагогічні надбання з даного питання колектив представив під час районної Педагогічної панорами «Україна-рідний край».
Розмаїття ідей, практичних форм, методів та прийомів роботи з дітьми продемонстрували під час занять «Стрічки для українського віночка», «Ми вареники ліпили в нашому селі», музичної діяльності «Про музичні інструменти з нашого музею» вихователі Гончар І.А., Суставенко О.О, музичний керівник Стрибуль І.Г.
Яскраві враження залишилися від виступу талановитих бандуристів, вихованок школи мистецтв Ракоїд Каті, Жадан Каті(викладач Овчар Л.М.).
З особливим інтересом учасники методичного заходу переймали досвід мистецтва писанкарства, яким поділилася талановитий педагог, творча особистість Івченко В.Ю., яка не тільки ознайомила з основами писанкарства, а й залучила учасників зустрічі до практичної роботи.
Методист РМК Суярко Л.І., Івченко В.Ю. запропонували на обго-ворення питання про роль музейної педагогіки, колекціонування та про підходи й вимоги до облаштування міні-музеїв.
Гостинно запросили відвідати міні-музеї писанки та хліба вихователі Шеремет В.Д,, Гончар І.А.
Пізнавальною була виставка листівок, марок та дитячої літератури.