2016-2017 навчальний рік
Методичні рекомендаціїї викладання зарубіжної літератури. російської мови у 2016-2017 н.р.
/metod.rekomendaciji_zarubizhna_literatura.docx
2015-2016 навчальний рік
Методичні рекомендаціїї викладання зарубіжної літератури. російської мови у 2015-2016 н.р.
2014-2015 навчальний рік
Методичні рекомендації щодо особливостей викладання світової літератури, російської мови та інтегрованого курсу «Література» у загальноосвітніх навчальних закладах 2014-2015 навчального року/documenti/metod.rekom-svitova_literatura-rosijska_mova_ta_li.doc
ЩОДЕННИК ІІІ ЕТАПУ ОЛІМПІАД
ОЛІМПІАДА З РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
26–27 січня 2015 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Учням було запропоновано 6 завдань, з російської літератури – 4 завдання.
І місце – Оболоник Анна, учениця 11 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (учитель Павлова І.М.).
Результативність участі у змаганні учнів Кролевецького району становить 50%: 2 учасники – 1 переможець.
ПРАЦЮЄМО ТВОРЧО, У НАВЧАННІ
28 листопада 2014 року на базі Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулося районне методичне об’єднання вчителів світової літератури та російської мови з теми «Вивчення світової літератури та російської мови в контексті вимог нового державного стандарту повної загальної середньої освіти».
Учителі світової літератури та російської мови відвідали урок-дослідження в 11 класі за творчістю Гійома Аполлінера «Таємниця народження поезії» (учитель Лук’яненко Н.Г.). Присутні поринули у чарівний світ поезії, захопило емоційне декламування віршів учнів, глибоке осмислення епохи, подій, переплетіння течій та стилів, образів-символів. Також вразила каліграма «Війна» учениці Сидоренко Катерини. Учитель Лук’яненко Н.Г. показала справжню майстерність, глибоке знання матеріалу, методики викладання світової літератури.
Також учителі світової літератури поринули у дивовижний світ казки на підсумковому уроці у 5 класі за творчістю О. Пушкіна, О. Уайльда, Г. Андерсена «В гостях у казки» (учитель Хиль Н.В.). Сторінки казок оживали, учні перевтілювалися в персонажів, передавали їхні образи, характери. Урок-подорож насичений, емоційний, захоплюючий. Лунали уривки з творів мовою оригіналу (російська й англійська) та в перекладі. Учитель Хиль Н.В. разом з вихованцями підготували книжкову виставку, виставку малюнків, виробів із пластиліну, підготували обереги-символи для учасників семінару.
Уроки супроводжувалися мультимедійними презентаціями.
Учитель Лук’яненко Н.Г. презентувала досвід роботи з теми «Вивчення світової літератури та російської мови в контексті вимог нового державного стандарту повної загальної середньої освіти».
Завідуюча районним методичним кабінетом презентувала роботу з теми «Реалізація змістових ліній мовного та літературного компонентів Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», провела майстер-клас з педагогами щодо складання діаманти.
Учителі району обмінялися досвідом власної роботи з вивчення світової літератури в контексті вимог нового Державного стандарту повної загальної середньої освіти, звернули увагу на основні вимоги ведення шкільної документації з предмета.
Основний стимул навчання – потяг до знань. І його треба розвивати систематично.
Завідуюча РМК Касьяненко І.В.