24 - 25 листопада в рамках діяльності з поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні, за фінансової підтримки уряду Канади відбувся тренінг з метою підвищення обізнаності щодо ефнктивного впровадження законодавства України в сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні та набуття ними прктичних навичок для застосування на практиці.
Психологічна служба Кролевецького району
Районний семінар
Специфіка соціально-педагогічної діяльності по забезпеченню прав дитини Ярославецька ЗОШ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 березня 2015 року на базі Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся районний семінар для працівників психологічної служби
«Формування сприятливого психологічного клімату в учнівських та педагогічних колективах»/socialno-psikhologichnij_klimat_v_kolektivi.doc
Справжній фахівець може «розрулити» будь-яку критичну ситуацію/stattjapsikholog.doc
25 лютого 2015 на базі Тулиголівської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів відбувся семінар для керівників школи
"Роль психологічної служби в навчальному закладі"
30 січня 2015 на базі Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 відбувся районний семінар працівників психологічної служби
"Соціально-педагогічна та психологічна підтримка у кризових ситуаціях" /stattja.doc
Підсумки роботи за 2014 рік
Діяльність психологічної служби
Національна доктрина розвитку освіти України визначила державним пріоритетом в освіті особистісно орієнтоване навчання і виховання, що вимагає психологізації навчально-виховного процесу на основі об’єктивної діагностики та підвищення психологічної компетентності адміністрації, педагогів, батьків, учнів. Ці завдання не можуть бути розв’язані без залучення фахівців психологічної служби.
У 2013-2014 році в закладах освіти району працювали 25 працівники психологічної служби, з них: 11 шкільних практичних психологів (в тому числі 2 психологи СШ), 2 практичних психологи ДНЗ, 4 практичні психологи ПШНЗ, 4 соціальні педагоги шкіл та 2 соціальні педагоги ПТНЗ.
Протягом минулого навчального року мобільні соціально-психологічні пункти освітніх округів обслуговували 20 навчальних закладів сільської місцевості.
У ході реалізації основних напрямків діяльності працівники психологічної служби проводять вивчення рівня інтелектуального розвитку дітей різних вікових категорій, вивчення міжособистісних стосунків в учнівських колективах, встановлюють причини порушень у пізнавальній сфері та поведінці школярів, стан перебігу адаптації учнів 1-х та 5-х класів, інтереси та уподобання старшокласників. Корекційно-розвивальна робота спеціалістів служби спрямована на усунення проблем емоційно-вольової та поведінкової сфери першокласників. Учні п’ятих класів залучаються до роботи з формування навичок конструктивної взаємодії, зниження рівня шкільної тривожності, профілактики дезадаптації та ін.. .
Протягом 2013 – 2014 навчального року практичними психологами діагностовано індивідуально 865 учнів, 96 педпрацівників та 168 батьків, проведено групову психодіагностику серед 3336 дітей, 270 педпрацівників та 820 батьків. Соціальними педагогами діагностовано індивідуально 97 учнів, проведено групову психодіагностику серед 990 учнів, 82 педагогів, 86 батьків, надано індивідуальних консультацій 957 учасникам НВП, соціальними педагогами – 812 особам.
Психологічна служба району відіграє ключову роль у реалізації просвітницької, профілактично-превентивної роботи в закладах освіти. У 2013-2014 навчальному році програма «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» впроваджується в 7 навчальних закладах. Тренінговою роботою охоплено близько 125 учнів 5-9 класів. В 5 навчальних закладах програма впроваджується в рамках факультативу.
Просвітницький напрям забезпечується такими видами діяльності як виступи на виховних годинах, інформаційні бесіди психологічного спрямування для учнів, виступи на районних семінарах, засіданнях методоб'єднань вчителів та вихователів з питань психології навчання та виховання, охорони психічного здоров'я особистості, гуманізації навчально-виховного процесу.
Психологи здійснюють ряд систематичних заходів для підвищення психологічної культури батьків: виступи на батьківських зборах, індивідуальні та групові консультації.
На нарадах керівників навчальних закладів та завідувачів ДНЗ розглянуто питання:
- «Про роботу спеціалістів психологічної служби щодо профілактики ризикованої поведінки» 5.06.2014
- «Психічний розвиток дошкільника. Умови збереження психічного здоров’я дітей» 20.03.2014
З метою активізації та стимулювання творчої професійної діяльності практичних психологів, соціальних педагогів, підвищення фахової компетентності та відповідальності за результати навчання і виховання школярів, була створена атестаційна комісія з атестації практичних психологів, соціальних педагогів, закладів освіти.
Працівники психологічної служби є активними учасниками обласних, міжрайонних конкурсів та семінарів. Зокрема, у березні 2014 року було проведено міжрайонний семінар з теми «Використання соціально-психологічного театру у роботі працівника психологічної служби» на базі Грузчанської ЗОШ (директор Мокрогуз Олена Олексіївна). Також,
Практичний психолог Кролевецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 Щербакова Вікторія Вікторівна виборола призове місце в обласному конкурсі «Кращий кабінет практичного психолога ЗНЗ». Була відзначена обласною відзнакою «Золота психея» за авторську розробку «Профілактика суїцидальної поведінки неповнолітніх».
Актуальним залишається питання залучення всіх учасників навчально-виховного процесу до співпраці з спеціалістами психологічної служби, спільного планування діяльності практичного психолога, соціального педагога, вчителів, батьків, класного колективу для ефективності проведення виховних і розвивально - корекційних заходів.
У районній газеті «Кролевецький вісник» періодично публікуються статті «Попереду у нас перший клас» (методист), «Готовність дитини до школи» (психолог) та ін.. щодо діяльності спеціалістів служби, їх рекомендації батькам по вихованню дітей тощо. Традиційною стала участь методиста психологічної служби у районній молодіжній конференції «Гендерні студії», підготувала буклет для дітей та підлітків «Спілкуємося і діємо».
На допомогу спеціалістам психологічної служби підготовлено методичні рекомендації «Використання проективних методик у роботі практичного психолога».
“Стоп! Насильство над дитиною”/stop_nasilstvo.docx
Через 100 років для мене не матиме
жодного значення те, в якому автомобілі
я їздив, в якому будинку я жив, скільки
грошей було у мене на рахунку в банку, чи
як виглядав мій одяг. Але, можливо, світ
стане хоч трішечки кращим, тому, що я
був важливим у житті однієї дитини/nasilstvo.doc
Методичні рекомендації щодо
взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей/metod-rekomendaciji_shhodo_zakhistu_prav_ditej.doc
Районний семінар працівників психолгічної служби /stattja_proforientacija_u_pochatkovij_shkoli.doc
12 листопада 2014 року на базі Мутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар працівників психологічної служби "Профорієнтація в початковій школі"
Підліткова агресія. Крик про допомогу? /agresija.docx
ШКОЛА МОЛОДОГО ФАХІВЦЯ
19.09.2014 на базі Кролевецького НВК №4 відбулось засідання школи молодого фахівця, в якій взяли участь практичні психологи Кролевецького району «Формування в учнів 4 класу готовності до переходу в 5 клас»
Перехід з початкової в середню ланку освіти є одним із відповідальніших етапів в шкільному житті дитини. Складність цього періоду зумовлена, насамперед, сукупністю психофізіологічних та особистісних змін, які відбуваються у внутрішньому світі дітей на межі 4-х і 5-х класів. До того ж, нові умови навчання в середній школі ставлять більш високі вимоги до інтелектуального розвитку учня, до його організованості та самостійності, підвищують темпи навчальної діяльності.
Спостерігаючи за станом дітей, відслідковуючи їхню шкільну успішність, бачимо, що успішність у багатьох з них падає, інтерес до навчання знижується, стосунки між дітьми стають більше напруженими, конфліктними, а вони самі – тривожними, часто непередбачуваними у своїх реакціях.
Під час роботи засідання, учасники відпрацювали алгоритм психологічного супроводу щодо формування в учнів 4-х класів готовності до переходу в 5 клас.
Практичний психолог Кролевецького НВК№4 Бур Вікторія Вікторівна провела розвиваюче заняття «Ми збираємо багаж до 5 класу» в ході якого учасники мали змогу побути в ролі п’ятикласника, сформувати уявлення про новий соціальний статус п'ятикласника; спрогнозувати своє майбутнє.
Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році/documenti/1_9-374.doc