КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ /koncepcija.doc
Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах /metodichni_rekomendaciji_po_predmetakh.docx
ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ /ministr_plan_zakhodiv_16_chervnja_ostatochnij_vari.doc
ЗОНАЛЬНИЙ ЕТАП СПОРТИВНО-МАСОВОГО ЗАХОДУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ
"ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ"
11 квітня 2016 року відбувся ІІІ (зональний) етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів "Олімпійське лелеченя" за участю команд Буринського, Конотопського, Кролевецького та Путивльського районів. Захід розпочався з урочистого відкриття в районному Будинку дітей та юнацтва. Тут же відбулися й перші конкурсні змагання - презентації команд та вікторини для 6-ти представників кожної з них. Свято продовжилося на базі районної дитячо-юнацької спортивної школи. Діти змагалися в запропонованих 6-ти естафетах. Вирішальним акордом спортивно-масового заходу стала рухлива гра "Артбол", яка й визначила переможців.
І місце - Кролевецький район (команда спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3; керівник - Скиба А.М.)
ІІ місце - Путивльський район
ІІІ місце - Конотопський та Буринський районив
Усі команди були нагороджені пам'ятними подарунками, які вручила голова Сумського відділення Національного олімпійського комітету, срібна чемпіонка Олімпійських ігор із біатлону О.Ю.Петрова.
/IMG_4115.jpg /kopija_img_4118.jpg
ОСВІТА КРОЛЕВЕЧЧИНИ ГОРДИТЬСЯ ПЕРЕМОЖЦЯМИ Й УЧАСНИКАМИ
IV ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З БАЗОВИХ ДИСЦИПЛІН
Кролевеччині є ким пишатися! Це потужний потенціал творчої та обдарованої молоді – переможці й учасники IVетапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
У березні – квітні 2015 року 6 учнів закладів освіти Кролевецького району брали участь у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
В олімпіаді з трудового навчання (м. Кременець) Василенко Ольга, учениця 11 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (учитель Медвідь О.Ю.) виборола перемогу й нагороджена Дипломом І ступеня (обслуговуюча праця) і Дипломом за абсолютну першість в олімпіаді з трудового навчання – за найкращий результат серед усіх учасників олімпіади.
Оля - переможець ІІІ етапу олімпіад 2015 року, де посіла І місце з трудового навчання, ІІІ місце з правознавства. Два роки поспіль (2013, 2014 рр.) здобувала перемогу (ІІ місце) у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.
У 2014 році - стипендіат голови Сумської облдержадміністрації. Захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом, туризмом. Скромна, весела, працелюбна, відповідальна, товариська.
В олімпіаді з української мови та літератури Дробниця Марія, учениця 9 класу Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. М. Лукаша, нагороджена Дипломом І ступеня (м. Хмельницький; учитель Тарабан Н.П.).
Марія - стипендіат голови обласної державної адміністрації, призер ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади, посіла перші місця з української мови та географії, ІІІ місце з астрономії.
Захоплюється українською мовою та літературою, але найбільше полюбляє географію. Свої знання збагачує за допомогою книжок, Інтернету, немало цікавого дізнається з науково-популярних телепередач. Вона – працелюбна й наполеглива в досягненні поставлених цілей. Обдарованість, ясний розум, прекрасна пам'ять, обов’язковість – це крила успіху, чинники, які допомагають долати перешкоди й бути першою. Яскравим мистецтвом ритора володіє дівчина, а її твори з української мови та літератури – найкращі в школі. Марія захоплюється музикою, поезією, чудово грає на бандурі (з відзнакою закінчила Кролевецьку дитячу школу мистецтв), активна учасниця художньої самодіяльності. У подальшому хоче обрати педагогічну стежину. Мабуть, для наставника – це найбільша вдячність, коли учні продовжують його справу.
Бондарець Артем, учень 9 класу Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. М.О. Лукаша - стипендіат голови обласної державної адміністрації, учасник IV етапу олімпіади з фізики (м. Запоріжжя; учитель Яценко С.Г.), переможець ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади зайняв перші місця з фізики та інформатики, треті місця з хімії та інформаційних технологій – усього 4 місця. Найбільше Артем захоплюється комп’ютерними науками. У майбутньому мріє стати програмістом. До того ж, малорухливу роботу хоче поєднати з фізичною культурою та спортом. Для цього за кошти, зароблені своїм розумом, планує придбати спортивний інвентар, зокрема штангу і шведську стінку, з допомогою якої можна займатися в приміщенні за будь-якої пори року. У цьому році, беручи участь у районному конкурсі «А ну-мо, хлопці», юнак отримав звання «Кращий спортсмен», підтягнувшись на перекладині 30 разів. Характерними рисами Артема є копітка робота над поставленими завданнями, нестандартне мислення, принциповість, бажання покорити нові вершини.
Гребенець Анастасія – учениця 8-А класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, учасник IV етапу олімпіади з географії (м. Біла Церква; учитель Шепетун О.В.), призер ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з географії (І місце), біології (ІІ місце) та хімії (ІІІ місце), призер ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з хімії, математики, біології, географії, української мови та літератури, історії; призер Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика; мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка, лауреат Міжнародного природничого конкурсу «Колосок». У вільний час любить читати художню літературу, захоплюється грою в баскетбол.
Харченко Анастасія Сергіївна – учениця 11-А класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, учасник IV етапу олімпіади з біології (м. Київ; учитель Репринцева О.І.). призер ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології (І місце), призер ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з біології, хімії, російської мови та літератури, призер Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика, мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка; вихованка дитячої школи мистецтв; лауреат обласного конкурсу малюнків «Добро очима дітей», конкурсу малюнків «Бібліотека майбутнього». Своє бачення світу викладає у малюнках. Багато читає, охоча до спілкування. Свою майбутню професію мріє пов'язати з біологією.
Оболоник Анна - учениця 11-А класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3, учасник IV етапу олімпіади з російської мови та літератури (м. Київ; учитель Павлова І.М.), переможець ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури. Учасник ІV етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Має відмінні та добрі результати у мовознавчих інтерактивних конкурсах. Пише вірші та представляє їх на конкурсах читців. Відповідальна, організована, доброзичлива, трудолюбива, комунікабельна.
Щиро бажаємо учнівській молоді подальших успіхів, бажаємо знайти себе в житті, щоб обраний шлях був радісним і світлим! Шановним учителям-наставникам бажаємо золоті зерна дитячої обдарованості ростити і доглядати заради майбутнього України саме сьогодні, адже майбутнє, дійсно, твориться сьогодні!
Обласний семінар - практикум
«Розбір олімпіадних завдань ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики»
Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 14 квітня 2015 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 імені М.О.Лукаша (директор Ілляшенко І.М.) відбувся обласний семінар –практикум «Розбір олімпіадних завдань ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики». До участі в роботі семінару були запрошені учителі інформатики області, методисти районних (міських) методичних кабінетів, учителі інформатики навчальних закладів Кролевецького району.
З вітальним словом до присутніх звернулася методист інформатики Сумського обласного інституту післядипломної освіти Ященко В.В., яка ознайомила присутніх з програмою, ходом проведення семінару. Завідувач районним методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації, Касьяненко І.В. ознайомила з візитною карткою освіти району, підсумками роботи з обдарованою учнівською молоддю. Директор Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів№2 імені М.О.Лукаша презентувала здобутки учнів та вчителів навчального закладу. З музичним вітанням до учасників семінару звернулися учні школи.
Під час проведення семінару-практикуму методистом Сумського обласного інституту післядипломної освіти, Ященко В.В, було здійснено аналіз контингенту учасників та успішності участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів області у І-ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики 2013-2015 навчальних років.
Методистом районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації, Щербаковою В.В. було підведено підсумки результативності роботи вчителів інформатики Кролевецького району з обдарованими учнями.
Методист Сумського обласного інституту післядипломної освіти Ященко В.В презентувала учасникам семінару-практикуму методику підготовки обдарованих школярів до олімпіади з інформатики.
Для учасників семінару вчителем Кролевецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 Яценком С.Г. проведено майстер – клас «Розбір олімпіадних завдань ІІ-ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з інформатики 2014-2015 н.р».
Презентовано досвіди роботи з обдарованою учнівською молоддю вчителем інформатики Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 імені М.О.Лукаша Яценком С.Г. та вчителем інформатики Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Слуцькою І.М.
Під час засідання круглого столу були обговорені актуальні питання підготовки учнів до всеукраїнської олімпіади з інформатики.
Значна організаційна робота із підготовки семінару, виготовлення друкованої продукції, презентаційних матеріалів, здійснена педагогічним колективом Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 імені М.О.Лукаша (директор Ілляшенко І.М., заступник. директора з навчально-виховної роботи Мамай В.Ф.), районним методичним кабінетом (завідувач Касьяненко І.В., методист Щербакова В.В.).
Постійно діючий семінар
керівників закладів освіти Кролевецького району
25 лютого 2015 року на базі Тулиголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кролевецької районної ради Сумської області відбувся постійно діючий семінар керівників закладів освіти району за темою «Управління навчально-виховною діяльністю загальноосвітнього закладу: сучасний погляд».
В.І. Дісковський, начальник управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації звернув увагу на стан організації роботи освітніх округів у районі, І.В.Касьяненко, завідувач методичним кабінетом, презентувала роботу з теми «Управлінська діяльність навчально-виховного процесу. Загальні аспекти», А. М. Рой, директор Тулиголівського опорного навчального закладу, поділилася досвідом роботи Управління опорним навчальним закладом», А.В. Мусієнко звернула увагу на перспективи й проблеми роботи суб’єктів освітніх округів.
Учасників семінару гостинно вітали діти, провели екскурсію по школі, до шкільного музею (учитель Лозовська Л.Ф.). Керівники закладів освіти району відвідали виховний захід патріотичного спрямування «З Україною в серці» за участю вихованки Бистрицького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, учителів Тулиголівської школи (учителі Грищенко Л.В., Самоброд В.М).
Також методистом методичного кабінету В. В. Щербаковою для керівників було проведено психологічний тренінг «Роль психологічної служби в управлінні навчально-виховним процесом». За підсумками роботи кожен учасник отримав Сертифікат менеджера-лідера-експерта управлінської діяльності, що сприяє створенню позитивної, доброзичливої атмосфери у школі.
Підведені підсумки роботи, накреслені шляхи подальшої роботи, подолання труднощів.
Свято рідної мови. Нагородження переможців мовознавчих конкурсів
Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов'я,
Зветься величаво – Україною,
Земля зачарована моя.
Рідний край, Україна, батьківщина. Прості і разом з тим прекрасні слова. Для кожного з нас рідною землею є Україна – єдина, неповторна, а ми її діти. Ми – українці.
20 лютого 2015 року, напередодні Міжнародного дня рідної мови, учні Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 підготували урочисте дійство для школярів району, на якому підведені підсумки Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика, ХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості « Об'єднаймося ж, брати мої». Це величне свято стало доброю традицією в нашому районі. Вітальні слова адресували дітям начальник управління освіти, молоді та спорту Кролевецької райдержадміністрації Дісковський В.І., завідуюча районним методичним кабінетом Касьяненко І.В., методист Цвєткова Г.Д. Переможці мовних конкурсів отримали дипломи та солодкі подарунки.
Урочисту частину закриття конкурсів підготували учні 11-А класу нашої школи : Гребеник С., Ганієва А., Петрусевич А., Колесников М., Ломака О., Сидоренко К. ( учителі Петрова О.І., Смик І.М.)
Срібними переливами прозвучали пісні у виконанні юних бандуристів Жадан К. ( 7-Б клас) та Лавріва А. ( 8-А клас). Чарівний світ української пісні дарували глядачам Мороз А. ( 9-А), Коробова Д. ( 9-Б., музичний керівник Кутенко С.О.) Заполонили серця присутніх поетичним словом Балюк К. ( 7-А) та Коробова Д.(9-Б).
Зал наповнився звуками музики, поетичними рядками Т.Шевченка, величність нашої рідної землі була продемонстрована у слайдах дитячих презентацій.
У День скорботи і смутку для всієї України учасники заходу вшанували пам'ять загиблих під час Революції Гідності хвилиною мовчання. Власний вірш «Майдан» продекламувала Сидоренко К., учениця 11-А класу, переможець цьогорічного конкурсу учнівської творчості у номінації «Література». На завершення свята прозвучала «Молитва за Україну» у виконанні Грицун К. ( 3-В клас).
Стартував очний етап ІІ (обласного) туру конкурсу «Учитель року – 2015»
27 січня у Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти розпочався очний етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015». Творче завдання (підготовка, реалізація, презентація освітнього проекту), майстер-клас, «світ захоплень», проведення відкритого уроку з наступним його аналізом (самоаналізом) – це ті випробування фахової майстерності, що пройдуть разом з усіма конкурсантами і педагоги Кролевецького району.
Номінація «Українська мова та література»
Сенченко Тетяна Павлівна – учитель української мови та літератури Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Кролевецької районної ради.
Номінація «Правознавство»
Пасяк Владислав Володимирович – учитель правознавства Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. М. Лукаша Кролевецької районної ради.
Номінація «Образотворче мистецтво»
Прядко Наталія Василівна – учитель образотворчого мистецтва Кролевецького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад № 4 Кролевецької районної ради.
Бажаємо нашим конкурсантам розкриття творчого й фахового потенціалу, піднесення й задоволення!
«Крок до успіху!» - свято вшанування призерів ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, педагогічних колективів, батьків
У мінливому світі,
Де линуть хвилини швидкі,
А майбутнє з минулим –
Супутники майже незмінні,
Вічним є лише те,
Що ніяк не зруйнують віки , -
Це освіта і мудрість,
Натхнення й велике терпіння.
14 січня 2015 року у районному Будинку дітей та юнацтва відбулося свято на честь призерів ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, на якому були присутні учні-призери, керівники закладів освіти, учителі, батьки.
ХХІ століття – це століття освіти й духовності, пріоритетності знань і швидких змін. Відтак, навчання набуває нових ознак: потрібно вчити вчитися. Відчули ці нові ознаки 104 учні, які вибороли 184 призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, 12 закладів освіти та 67 учителів-наставників, які підготували призерів ІІ етапу олімпіад.
В урочистій святковій атмосфері відбулося нагородження призерів. З вітальними словами та словами вдячності до учнів, педагогічних колективів, батьків звернулися голова Кролевецької РДА - Кучерявий Олег Володимирович, заступник голови Кролевецької районної ради - Побивайло Сергій Вікторович, начальник управління освіти, молоді та спорту Кролевецької РДА - Дісковський Віктор Іванович, завідувач районним методичним кабінетом – Касьяненко Інна Волдодимирівна.
104 учнів отримали дипломи І, ІІ, ІІІ ступеня, 5 вихованців - грамоти за оригінальний, креативний підхід у вирішенні екологічних питань, солодкі подарунки.
Лунали слова вдячності, вручені подяки педагогічним колективам: Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 (директор Погорєльський М.М., заступник Івашина Н.В.), Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. М.Лукаша (директор Ілляшенко І.М., заступник Мамай В.Ф.), Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (директор Онікієнко С.С., заступник Клок Н.М.), Кролевецького навчально-виховного комплексу №4 «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (директор Сахнюк В.Г., заступник Сєнєнкова І.М.), Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 (директор Соколова Е.П., заступник Циганюк В.І.), Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 (директор Лупенко М.М., заступник Мельник Н.М.), Алтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Федоренко М.В., заступник Сухоставська С.О.), Камінського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (директор Радченко І.Ю.), Локнянського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (директор Рябоконь В.В.), Обтівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Самойленко Ю.В., заступник Усенко Н.В.), Реутинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (директор Мацак Т.М., заступник Зубенко Л.В.), Червоноранківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (директор Борщ Т.М., заступник Ященко О.А.), керівникам, які підготували переможців – Ілляшенко І.М., Онікієнко С.С., Сахнюку В.Г.
Особливі слова подяки були адресовані учителям-наставникам, які допомагали піднятися на вершину слави здібним учням, а також батькам, що підтримують і допомагають своїм дітям.
Подяки оголошено Репринцевій О.І. (12 призерів, СШ №1), Яценку С.Г. (9 призерів,ЗОШ №2), Шепетун О.В. (8 призерів, СШ №1), Івашині Н.В. (7 призерів, СШ №1), Тарабан Н.П. (7 призерів, ЗОШ №2), Корж Т.М. (6 призерів, СШ №1), Галанову О.М. (6 призерів, СШ №3), Ковтуну В.В. (5 призерів, СШ №1), Коваль Т.Л. (5 призерів, СШ №1), Геращенко С.В. (5 призерів, СШ №1),
Лисенко Л.М. (5 призерів, СШ №1), Авраменко Ю.Л. (5 призерів, СШ №3);
Погорєльській Л.В. (4 призери, СШ №1), Сикал Н.М. (4 призери, СШ №1), Лук’яненко Н.Г (4 призери, СШ №1), Мамай В.Ф. (4 призери,ЗОШ №2),
Лисенко Л.П. (4 призери, СШ №3), Сенченко Т.П. (4 призери, ЗОШ №6).
Під час свята вітали присутніх Ніна Тіщенко піснею «Зелен клен», хореографічний колектив «Доміно» районного Будинку дітей та юнацтва (керівник Оксана Кобизька); Нібак Олексій, студент Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, та Босак Ірина, учениця Мутинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, ліричним кантемпом «Ніжність» (постановка Тетяни Кибальчич); Заверюха Сусанна, учениця Алтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, піснею «Хай живе надія».
Цілеспрямованість, прагнення досягти омріяної мети, працездатність і працелюбність, вміння бачити проблеми в сучасному світі, намагатися дослідити та розв'язати їх - ось характерні риси учасників свята.
Бажаємо учням, педагогам-наставникам постійно підвищувати рейтинг рідної школи та міста і надалі здобувати перемогу в інтелектуальних конкурсах.