Методичні рекомендації щодо вивчення історії та суспільно-гуманітарних дисциплін у 2015-2016 навчальному році /istorija_2015-16.doc
Особливості викладання історії у 7 класі за новою програмою /Istoriya_Ukr.doc
Методичні рекомендації /documenti/metodichni_rekomendaciji.docx
Зразок оформлення сторінки журналу з обліку навчальних досягнень учнів з історії /documenti/zrazok_oformlennja_storinok_obliku_navchalnikh_dos.doc
ЩОДЕННИК ІІІ ЕТАПУ ОЛІМПІАД
ОЛІМПІАДА З ПРАВОЗНАВСТВА
27-28 лютого 2015 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська учнівська олімпіада з правознавства, у якій взяла участь учениця Кролевецького району.
ІІІ місце посіла Василенко Ольга, учениця 11 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (учитель Головашова Л.О.). Це один із найкращих результатів по області: 1 учасник – 1 переможець (якість - 100 %).
Засідання методичного об'єднання вчителів історії та правознавства
18 лютого 2015 року на базі Камінського НВК І-ІІІ ступенів Кролевецької районної ради Сумської області відбулося засідання методичного об’єднання вчителів історії та правознавства з теми «Особливості проведення сучасного уроку». Учасники заходу відвідали урок з теми «Перехід до форсованої індустріалізації» в 10-му класі та виховний захід «Стрітення Господнє», які підготувала директор закладу, вчитель історії та правознавства Радченко Ірина Юріївна та її вихованці. Учителі історії обговорювали проблеми проведення сучасного уроку історії та правознавства, питання підготовки та участі команди в обласному турі учнівської Всеукраїнської олімпіади з історії, питання організації та проведення ДПА та ЗНО з історії в 2015 році.
ІІ ЕТАП ОЛІМПІАДИ З ПРАВОЗНАВСТВА
На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099, наказу департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 17.02.2015 № 111-ОД «Про проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства у 2014-2015 навчальному році", 21 лютого 2015 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства для учнів 11 класів. У ній взяли участь 15 учнів із 4 закладів освіти, 5 із них вибороли призові місця (І місць – 1, ІІ місць – 2, ІІІ місць - 2).
Призові місця вибороли :
І місце – Василенко Ольга, учениця 11 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (учитель Головашова Л.О.);
ІІ місце – Стожок Юлія, учениця 9 класу Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. М. Лукаша (учитель Пасяк В.В.);
ІІ місце – Лютий Микола, учень 10 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (учитель Головашова Л.О.);
ІІІ місце – Ганієва Анжеліка, учениця 11 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 (учитель Сергієнко М.Г.);
ІІІ місце – Грімов Артем, учень 10 класу Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 (учитель Плющенко Л.С.).
ЩОДЕННИК ІІІ ЕТАПУ ОЛІМПІАД
ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ
07-08 лютого 2015 року відбувся III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.
Учні Кролевецького району посіли:
ІІ місце - Якущенко Юрій, учень 11 клсу Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 (учитель Плющенко Л.С.);
ІІІ місце – Стожок Юлія, учениця 9 класу Кролевецької Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. М. Лукаша (учитель Пасяк В.В.);
ІІІ місце – Лютий Микола, учень 10 класу Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (учитель Фрунзе С.В.).
Результативність участі у змаганні учнів Кролевецького району становить 60%: 5 учасників - 3 переможці.
Historia est magistra vitae: «Історія – вчителька життя»
17 грудня 2014 року відбувся відкритий урок історії України у 5 класі Кролевецького навчально-виховного комплексу №4 «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» з теми «Правління Володимира Великого. Запровадження християнства», який проводила Кузюра Алла Олексіївна, досвідчений педагог, майстер своєї справи.
Разом із дітьми присутні поринули у чарівний світ доби київських князів, історичну епоху запровадження християнства, як державної релігії, період формування національної гідності.
Педагог уміло розвивала вміння учнів працювати з першоджерелами, додатковою літературою, літописними оповідями як історичними та літературними пам’ятками, готувати й виголошувати повідомлення, передавала знання з теми за допомогою словесно-наочних форм роботи, презентаційних матеріалів, використовувала міжпредметні зв’язки (історія, література, фольклор, образотворче мистецтво), пов’язала тему уроку з історією Кролевеччини. Алла Олексіївна використала тексти пізнавального характеру, ставила перед вихованцями проблемні запитання, які вирішувалися у ході уроку шляхом дискусії, звертала увагу на символіку окремих понять, що дозволяло не втрачати інтерес до предмету.
Школярі були повноцінними творцями уроку, вживалися у певну історичну епоху, визначали основні досягнення правління Володимира Великого, вивчали, як запроваджувалося християнство, у чому полягала відмінність між християнством і язичництвом, пояснювали символіку понять, доповнювали відповіді однокласників.
Народна пам'ять має глибоке коріння. За свою історію скільки героїв, мужніх, стійких, ініціативних, виховав з – поміж себе український народ, їх знають і шанують до наших днів.
Працюючи над сторінками історії, культури, народної творчості, учні познайомилися зі славними героями минулого.
Педагог-майстер Кузюра Алла Олексіївна проводить заняття з дітьми, демонструючи прийоми ефективної роботи, не прагне просто передати знання, а залучити учасників у процес, зробити їх активними, розбудити те, що приховано навіть для них самих, зрозуміти й усунути те, що заважає у саморозвитку. Усі завдання фахівця і його дії направлені на те, щоб підключити уяву учнів, створити таку атмосферу, щоб вони проявили себе як творці. Це м’яке, демократичне, непомітне керівництво діяльністю. Педагог створює атмосферу відвертості, доброзичливості, співтворчості.
ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ
22 листопада 2014 року відбулася олімпіада з історії для учнів 8-11 класів. У ній взяли участь 57 учнів шкіл району, 15 із них вибороли призові місця (І місць – 3, ІІ місць – 5, ІІІ місць – 7).
Найкращі результати показали вихованці:
Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 (7 призерів, учителі Сергієнко Марина Григорівна, Сикал Надія Михайлівна, Корж Тамара Михайлівна),
Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 (3 призери, учитель Фрунзе Світлана Василівна),
Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 (3 призери, учитель Плющенко Лідія Степанівна),
Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. М. Лукаша (1 призер, учитель Пасяк Владислав Володимирович),
Локнянського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (1 призер, учитель Сергієнко Марина Григорівна).
Успіхів і наснаги дітям, учителям, батькам!
11 квітня 2014 року на базі Тулиголівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кролевецького району відбулось засідання МО вчителів історії та правознавства. Присутні відвідали урок правознавства в 10 класі з теми "Сімейне право" вчителя - методиста Лозовської Л.Ф., яка презентувала свій досвід роботи з проблеми "Використання традиційних та інноваційних технологій на уроках історії та правознавства". Також відвідали шкільний краєзнавчий музей та історичну місцеву пам'ятку "Хом" - городище часів Київської Русі.
15 жовтня 2014 року на базі Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів історії та правознавства з теми «Творчий портрет учителя». Присутні ознайомилися з правилами створення презентації, отримали методичні рекомендації щодо створення власного портфоліо та поради щодо підготовки матеріалів до участі в конкурсі «Учитель року – 2015».